Aktualności

Spotkanie z autorką „Klasy pani Czajki”

29 stycznia 2018

We wtorek 23 stycznia uczniowie klas 2a, 2b i 3b spotkali się w Bibliotece Publicznej z panią Małgorzatą Karoliną Piekarską- pisarką, dziennikarką prasową i telewizyjną. Największą popularność zyskała jej książka „Klasa pani Czajki”- zbiór powiązanych ze sobą opowiadań, które od stycznia 2002 do czerwca 2004 ukazywały się na łamach dwutygodnika "Victor gimnazjalista". Ze wzglądu na poruszane ważne problemy związane z dorastaniem fragmenty tekstów M.K. Piekarskiej trafiły do podręczników szkolnych. Pani Piekarska opowiadała o współpracy z czasopismem „Victor”, jak została dziennikarką telewizyjną i jakiej determinacji wymaga prowadzenie dziennikarskiego śledztwa, mającego np. na celu ujawnienie przestępstw związanych z przemytem zwierząt. Uczniowie wysłuchali barwnej opowieści o pracy dziennikarza i o książkach, ilustrowanej zdjęciami, zabawnymi rysunkami i fragmentami tekstów. Po spotkaniu zainteresowani mogli kupić książki Małgorzaty Karoliny Piekarskiej i otrzymać autograf pisarki.