Aktualności

VIII Powiatowy Przegląd Piosenki Romantycznej

8 lutego 2018

W sobotę 3 lutego w naszej szkole odbył się VIII Powiatowy Przegląd Piosenki Romantycznej pod patronatem Burmistrza Śremu. W przeglądzie wzięło udział siedemdziesięciu wykonawców z kilkunastu szkół powiatu śremskiego. Organizatorami przeglądu są nauczyciele z naszej szkoły- pani Barbara Hejne, pani Alina Niemier i pan Leszek Wawrzynowicz- oraz Klub „Relax” z panem Wojciechem Majchrzakiem. Nagrody ufundowali: Gmina Śrem, Klub Relax i Szkoła Podstawowa nr 5. Jury w składzie: Karolina Ankudowicz (przewodnicząca), Tadeusz Warot, Tadeusz Polowczyk, Anna Rymaniak wyłoniło zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I-III ze szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Antonina Staszak ze Szkoły Podstawowej nr 4, która wykonała piosenkę Ani Dąbrowskiej „Porady na zdrady”. Drugie miejsce przyznano Julii Stachowiak- także z Czwórki- za piosenkę „Chcę tu zostać”(z repertuaru Farby), a trzecie- Marcie Wyrzykiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2, za wykonanie piosenki Michała Bajora „Taka miłość w sam raz”.

W kategorii klas IV- VI zwyciężyła Kornelia Wożniak ze Szkoły Podstawowej nr 4 piosenką Oliwii Wieczorek „Nie zapomnij”. Drugie miejsce zajął Mikołaja Gadomski z Książa, który zaśpiewał piosenkę „Twych oczu blask” z musicalu „Romeo i Julia”(Centrum Kultury Książ Wlkp.), a trzecie- Amelia Jankowiak ze Szkoły Podstawowej nr 6 z piosenkę „Dancing on my Own”. W tej kategorii komisja przyznała również wyróżnienia: Zespołowi Wokalnemu Studia Melody za utwór „Z Tobą nie umiem wygrać” z repertuaru Ani Dąbrowskiej, Zespołowi Quercus Fortis ze szkoły w Dąbrowie za „Psalm dla Ciebie” oraz Ninie Skrzypczak ze Szkoły Podstawowej Kawalerów Orderu Uśmiechu, za piosenkę „Miłość rośnie wokół nas” z filmu „Król Lew”.

W kategorii klas siódmych i gimnazjalnych wygrała Olga Menzel ze Szkoły Podstawowej nr 2 piosenką „No One” z repertuaru Alicji Keys. Druga była Gabriela Brzozowska ze szkoły katolickiej, która zaśpiewała piosenkę „Beznadziejnie Wierna” z repertuaru Grease. Trzecie miejsce zajęła Klaudia Wróbel ze szkoły w Dąbrowie, za wykonanie piosenki „Cały świat” z repertuaru Ewy Bem.

Wyróżniono dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 5- Aleksandrę Giełdę za „Say something” z repertuaru A Great Big World i Christny Aquilera oraz Jagodę Stępa za piosenkę „Ta sama chwila”.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Julia Trawińska z Liceum Ogólnokształcącego w Śremie za wykonanie piosenki Adel „When We Were Young”. Drugie- Jakub Brzozowski(LO) za piosenkę autorską „Księżyc”, natomiast trzecie- Weronika Marciniak z ZSP, która zaśpiewała utwór „Zagubiony” z repertuaru Enej. Komisja przyznała również wyróżnienie Darii Dryer (ZSP) za „Ruchome piaski” z repertuaru Varius Manx.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a laureatom i ich opiekunom gratulujemy!