Aktualności

Warsztaty językowo-przyrodnicze

6 marca 2018

Przez dwa piątkowe popołudnia 2 i 9 lutego gościliśmy w naszej szkole przyszłych uczniów klas czwartych i siódmych wraz z ich rodzicami, którzy zostali zaproszeni na warsztaty językowo-przyrodnicze.

Młodsi uczniowie mieli okazje dowiedzieć się, którą łapą wstaje rano lew, co na deser je papuga oraz jaki iloraz inteligencji ma małpa. „Lekcja angielskiego z przyrodą w tle polana owocowym smoothie” dała wiele radości i zabawy. Bardzo kolorowo było również na zajęciach plastycznych, podczas których można było stworzyć własną pacynkę.

Szóstoklasiści wzięli udział w lekcji geografii prowadzonej po angielsku. Ciekawostki i nowinki związane ze Stanami Zjednoczonymi, a zwłaszcza z wodospadem Niagara, na pewno długo pozostaną w pamięci młodzieży. Przyszli siódmoklasiści mieli też możliwość obserwować i wykonywać bardzo ciekawe doświadczenia przyrodnicze "Z menzurką przez świat”.

Piątkowe popołudnia kończyliśmy wspólnymi tańcami i grą w koszykówkę. Warsztaty były ciekawą zabawą połączoną ze zdrową rywalizacją i dostarczyły wielu emocji. Pamiętamy, że nauka przez zabawę przynosi efekty.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 5 w Śremie serdecznie dziękują wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia. Do zobaczenia podczas Drzwi Otwartych 9 marca!