Warsztaty literackie w Bibliotece Publicznej

1 października 2018

Są takie panie na świecie, które MAJĄ SERCE NA DŁONI. Są cierpliwe i kochają jak mama. A te kochane Panie, to nasze CIOCIE, które można było poznać na warsztatach literackich w Bibliotece Publicznej w Śremie.

W Słonku na „Dywizjonie 303”

30 września 2018

26 i 27 września gimnazjaliści i uczniowie klas VII i VIII kinoteatrze Słonko obejrzeli „Dywizjon 303”. Film upowszechnia wiedzę historyczną na temat udziału polskich lotników w Bitwie o Anglię oraz promuje postawy patriotyczne.

Spotkania z Kulturką

28 września 2018

27 września uczniowie edukacji wczesnoszkolnej rozpoczęli comiesięczny cykl spotkań z muzyką. Tym razem koncert artystów, którzy przyjechali do naszej szkoły zachwycił uczniów z klas pierwszych i drugich tańcem i strojem ludowym.

Innowacje na języku angielskim

27 września 2018

„Co usłyszę, zapomnę, co zobaczę, zapamiętam, co sam zrobię, zrozumiem”, nowoczesny nauczyciel rezygnuje z funkcji wykładowcy, stając się organizatorem i koordynatorem samodzielnej pracy uczniów, aktywizując ich do działań twórczych.

Na Promenadzie jak za dawnych lat

26 września 2018

Kolejny już raz dzięki zaangażowaniu p. B. Hejne i p. A. Niemier przedstawiciele naszej szkoły w niedzielę 23 września wzięli udział w Promenadzie jak za dawnych lat organizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Śremie.

Sprzątanie Świata

25 września 2018

24 września klasa 2b z SP 5 w Śremie włączyła się w polską akcję poszanowania środowiska Sprzątanie Świata. Teren wokół szkoły został uprzątnięty przez małych wolontariuszy, którzy zrozumieli jak ważne dla człowieka, roślin i zwierząt jest czyste środowisko.

Kino Sferyczne

22 września 2018

19 i 20 września naszą szkołę odwiedziło Kino Sferyczne. Wszyscy uczniowie, zarówno Ci najmłodsi, jak i najstarsi, mieli okazję obejrzeć ciekawe filmy o przeróżnej tematyce, m. in. o zjawisku powstawania dnia i nocy polarnej na biegunach.

Bezpieczna droga do szkoły

20 września 2018

18 września po raz kolejny zorganizowana została przez śremską komendę policji akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Wzięły w niej udział dzieci ze szkół podstawowych z gminy Śrem, w tym również i nasi pierwszoklasiści.

Dzień Kropki

16 września 2018

Dzień Kropki to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. "Kropka" to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości.

MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w świetlicy szkolnej

14 września 2018

W pierwszych dniach września dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z opiekunem rozpoczęły przygodę z MegaMisją Fundacji Orange. Jest to program nowoczesnej edukacji, który pomaga dzieciom odkryć dobre i bezpieczne strony technologii.