Drużyna Fogo UNII LESZNO w Szkole Podstawowej nr 5 w Śremie

24 stycznia 2018

22 stycznia naszą szkołę odwiedziła drużyna Fogo UNII LESZNO w składzie: Piotr Baron- trener, Piotr Pawlicki- kapitan, Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej, Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Wiktor Trofimov oraz Szymon Szlauderbach.

Bal karnawałowy pierwszoklasistów

22 stycznia 2018

Jak karnawał to zabawa! 17 stycznia 2018 roku w Klubie Relax w Śremie uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zabawie karnawałowej.

Ostatnie Połowinki gimnazjalistów

12 stycznia 2018

W czwartek 11 stycznia w Gościńcu Żurawiec drugoklasiści wspaniale bawili się na POŁOWINKCH. Jak co roku organizatorem imprezy była Rada Rodziców.

„Królewna z drewna” w Internetowym Teatrze TV dla Szkół

12 stycznia 2018

Dzięki Internetowemu Teatrowi Telewizji dla Szkół 11 stycznia nasi najmłodsi uczniowie mogli się przenieść do Teatru Lalek Arlekin w Łodzi, który przygotował spektakl pt. "Królewna z drewna".

Kolędnicy z IV a

10 stycznia 2018

Zwyczaj chodzenia przebierańców opowiadających historię bożonarodzeniową zanika. Już coraz trudniej spotkać postacie kolędników poprzebieranych za pasterzy, zwierzęta, handlarzy, gospodarzy, diabły itp.

W świątecznym klimacie

10 stycznia 2018

Czas świąt i świątecznych przygotowań mamy już za sobą, Warto jednak wspominać jak najdłużej ten piękny okres.

Coraz bliżej święta…

10 stycznia 2018

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia we wtorkowe przedpołudnie 19 grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się "Spotkanie przy choince" dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, zorganizowane przez panią bibliotekarkę.

Grudniowe spotkania najmłodszych uczniów

10 stycznia 2018

W poniedziałek 18 grudnia uczniowie klasy 1c zaprosili swoich rodziców na jasełka oraz spotkanie przy świątecznym stole.

Spotkanie integracyjne pierwszoklasistów z przedszkolakami

10 stycznia 2018

18 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie integracyjne klasy 1 b z naszej szkoły i dzieci z grupy „Bratki” z Przedszkola nr 5 im. Janka Wędrowniczka.

Spotkanie z autorką książek

31 grudnia 2017

W piątek 15 grudnia w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Zofią Stanecką, na które wybrała się klasa 1 c.