Zajęcia integracyjne dla przyszłych uczniów klas pierwszych

7 września 2018

Kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, 28 sierpnia, odbyły się zajęcia integracyjne dla nowych uczniów klas pierwszych. Dzieci poznały swoich kolegów i wychowawców. Zobaczyły również sale lekcyjne, gdzie od września podejmą naukę.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

7 września 2018

W poniedziałek 3 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Wszystkich zgromadzonych - a przede wszystkim uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole oraz ich rodziców - serdecznie powitała pani Dyrektor Karolina Worobiew, życząc samych sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

Klasa 2a i 2b na wycieczce w Krakowie, Oświęcimiu i Wieliczce.

18 czerwca 2018

Wczesnym rankiem 29 maja uczniowie klas 2a i 2b pod opieką p. Katarzyny Sarnowskiej, p. Ewy Połatyńskiej, p. Krzysztofa Sobczyka i p. Karola Kasprerskiego wyruszyli na czterodniową wycieczkę.

Bal klas trzecich Gimnazjum

14 czerwca 2018

Najstarsi uczniowie naszej szkoły bawili się na uroczystym balu z okazji ukończenia gimnazjum. Zabawa była wspaniała, młodzież świetnie się bawiła. Taki wieczór na zawsze pozostanie w naszej pamięci

Kolejny sukces w LVI finale Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej

13 czerwca 2018

W dniach od 25 do 27 maja w OSM LOK w Jastarni został przeprowadzony LVI finał Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej "Polska Marynarka Wojenna a historia Wybrzeża Polskiego".

„ W 100 Lecie Niepodległości Pamiętamy o Wolności „

12 czerwca 2018

KOORDYNACJA PROJEKTU : Beata Nowacka, Katarzyna Burliga

CELE: UPAMIĘTNIENIE 100 ROCZNICY UZYSKANIA NIEPODLEGLOŚCI PRZEZ POLSKĘ, KSZTAŁTOWANIE POSTAW PATRIOTYCZNYCH, KSZRAŁTOWANIE SZACUNKU DO TAKICH WARTOŚCI JAK WOLNOŚĆ, ODWAGA, SOLIDARNOŚĆ, TOŻSAMOŚĆ NARODOWA, POZNANIE WAŻNYCH WYDARZEŃ W DZIEJACH NARODU POLSKIEGO, POZNANIE BOHATERÓW NARODU POLSKIEGO I ICH POSTAW HEROICZNYCH, SZACUNEK DO SYMBOLI NARODOWYCH I ŚWIĄT NARODOWYCH, ROZWIJANIE KREATYWNOSCI, INNOWACYJNOŚCI.

Pierwszoklasiści w międzynarodowym projekcie „Spotkania Kultur”

29 maja 2018

Uczniowie klasy 1 b SP5 wzięli udział w międzynarodowym projekcie „Spotkania Kultur”, realizowanym pod honorowym patronatem prof. dr hab. Michała Buchowskiego i Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu.

„Przygody Pinokia”

29 maja 2018

24maja uczniowie klas pierwszych i czwartoklasiści w Bibliotece Publicznej obejrzeli przedstawienie przygotowane przez Teatr "Maska" w Rzeszowie.

„Piotruś Pan” w Internetowym Teatrze TV dla Szkół

29 maja 2018

Uczniowie klas pierwszych i czwartoklasiści kolejny raz skorzystali z możliwości, jakie daje Internetowy Teatr TV dla Szkół.

Rozgrywki uliczne

24 maja 2018

Dnia 12 maja 2018 roku na Rynku Śremskim odbyły się rozgrywki uliczne pod nazwą "Lech Poznań-Soccer".