Aliaksandr Anisavets Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego!

9 kwietnia 2018

W  sobotę 10 marca w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego.

Uczniowie SP5 w Collegium Novum UAM

5 kwietnia 2018

Kolejny raz nasza szkoła skorzystała z zaproszenia Instytutu Filologii Germańskiej UAM.

Etap Powiatowy XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

28 marca 2018

5 marca 2018 r. w murach naszej szkoły odbył się XXII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce organizowany przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Pierwszoklasiści w Teatrze Muzycznym na ”Madagaskarze”

28 marca 2018

2 marca uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Poznaniu na spektakl „Madagaskar”.

Sukces w II Powiatowym Konkursie Rotmistrz Witold Pilecki Bohater Niezwyciężony

28 marca 2018

By zachować prawdziwy obraz Rotmistrza Witolda Pileckiego - żołnierza i prawdziwego patrioty, a także uczcić jego pamięć, organizowane są konkursy poświęcone temu wielkiemu Polakowi.

„Król Maciuś Pierwszy” Teatru Banialuka z Bielska-Białej w Internetowym Teatrze TV dla Szkół

6 marca 2018

27 lutego czwartoklasiści obejrzeli wyjątkowo plastyczny i pięknie zrealizowany spektakl z Teatru Banialuka z Bielska-Białej, oparty na motywach powieści Janusza Korczaka.

Warsztaty językowo-przyrodnicze

6 marca 2018

Przez dwa piątkowe popołudnia 2 i 9 lutego gościliśmy w naszej szkole przyszłych uczniów klas czwartych i siódmych wraz z ich rodzicami, którzy zostali zaproszeni na warsztaty językowo-przyrodnicze.

„Usiądź! Przeczytaj! Zainspiruj!”- czyli strefa relaksu w SP5

8 lutego 2018

W naszej szkole dzieci kreatywnie spędzają przerwy. Na szkolnym korytarzu specjalnie dla najmłodszych dzieci powstała strefa relaksu: USIĄDŹ- PRZECZYTAJ- ZAINSPIRUJ SIĘ!

Zwycięstwo Jana Abrama w Gminnym Konkursie Ortograficznym

8 lutego 2018

W poniedziałek 5 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym Jan Abram z klasy VIIA zajął pierwsze miejsce!

Andrea Fischer Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego!

8 lutego 2018

W sobotę 3 lutego w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Z dumą informujemy, że Andrea Fischer, uczennica klasy 2a uzyskała tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.