Angielski w praktyce

14 grudnia 2017

We wtorek 21 listopada, klasa IIIA z innowacją angielską postanowiła przetestować nowo poznane słownictwo dotyczące żywienia w praktyce. Kroili, mieszali, smażyli kiełbaski!!! Było smacznie, zdrowo, wesoło i tylko in English!

Udział w wykładzie

14 grudnia 2017

20 listopada uczniowie klas 2a i 3a z innowacją językową wzięli udział w wykładzie w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza "Marcin Luter - ojciec reformacji".

Gimnazjaliści na czterodniowych warsztatach językowych EuroWeek

14 grudnia 2017

W dniach od 14 do 18 listopada uczniowie klasy III b o profilu europejskim oraz z II e gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 uczestniczyli w warsztatach językowych EuroWeek w Kudowie Zdroju.

Spotkanie pierwszoklasistów z policjantem

12 grudnia 2017

14 listopada gościliśmy w klasach pierwszych przedstawiciela Policji, st. asp. Krzysztofa Tomaszewskiego, który opowiadał o właściwym zachowaniu, bezpiecznym korzystaniu z mediów oraz poruszaniu się po drodze.

Udział w lekcji "Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych”

12 grudnia 2017

W poniedziałkowy poranek 13 listopada uczniowie klasy VII A oraz II A, II B, II D, II E i II F gimnazjum wyjechali do Multikina w Poznaniu, by wziąć udział w lekcji języka polskiego: „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych”.

Klasa 1d na zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej

12 grudnia 2017

Klasa I D 10 listopada wzięła udział w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej. Uczniowie wysłuchali pięknej legendy o rogalach marcińskich oraz stworzyli obraz konia, na którym jeździł św. Marcin.

Bieg "SOKOŁA"

12 grudnia 2017

10 listopada odbył się XXVIII Wieczorny Sztafetowy Bieg "SOKOŁA" o Puchar Burmistrza Śremu z okazji Święta Niepodległości. Gratulujemy naszym gimnazjalistom zajęcia II miejsca!!!

12 grudnia 2017

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

XXXX Międzynarodowy Listopad Poetycki

12 grudnia 2017

8 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie(z klas drugich gimnazjum) tradycyjnie już wzięła udział w spotkaniu z poetami, którzy przybyli do Śremu na obchody XXXX Międzynarodowego Listopada Poetyckiego.

Śniadanie Daje Moc

12 grudnia 2017

8 listopada 2017 dzieci z klas pierwszych wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. Wspólny, zdrowy i zbilansowany posiłek to podstawa do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu!!! Takim hasłem pani dyrektor otworzyła akcję promującą zdrowie wśród dzieci.