III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie List dla Ziemi

12 grudnia 2017

Miło nam poinformować, że Dawid Skupień z klasy III D zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie List dla Ziemi. Uroczyste wręczenie dyplomu i nagród rzeczowych odbyło się 7 listopada w obecności Pani Dyrektor Karoliny Worobiew i koordynatora konkursu Pani Aliny Niemier. Gratulujemy!

Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

12 grudnia 2017

W poniedziałek 6 listopada uczniowie klas gimnazjalnych 2a, 3c i 3d wzięli udział w spotkaniu autorskim z Pawłem Beręsewiczem, zorganizowanym w Bibliotece Publicznej.

Dzień Kundelka

12 grudnia 2017

25 października pierwszoklasiści obchodzili Dzień Kundelka. Z tej okazji do szkoły zostali zaproszeni pracownicy schroniska dla zwierząt w Gaju, którzy zaprezentowali w jaki sposób należy dbać o czworonożnych przyjaciół.

Sukcesy w Gminnym Konkursie Ortograficznym GIM ORT

12 grudnia 2017

25 października odbył się w Zbrudzewie po raz kolejny Gminny Konkurs Ortograficzny GIM ORT pod honorowym patronatem Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego. W konkursie wzięli udział gimnazjaliści z siedmiu szkół gminy Śrem.

Z książką dookoła świata

12 grudnia 2017

W październiku uczniowie klas pierwszych i czwartych byli zapraszani na lekcje biblioteczne, podczas których zobaczyli mnóstwo książek, albumów, atlasów i poradników. Pani bibliotekarka zabierała uczniów w podróż z książką dookoła świata.

„Księga dżungli” w Teatrze Internetowym dla Szkół

12 grudnia 2017

Dzięki Internetowemu Teatrowi TV we wtorek 17 października uczniowie klasy IVa i gimnazjaliści z klas: IIa, IIb i IIc po raz kolejny mogli obejrzeć za darmo przedstawienie teatralne- tym razem relacjonowane na żywo z Łodzi.

Uroczystość wręczenia stypendiów Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe

12 grudnia 2017

16 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie nagrodzono szczególnie utalentowanych uczniów. Tego dnia odbył się uroczysty apel połączony z wręczeniem stypendiów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

Święto Edukacji Narodowej

12 grudnia 2017

Piątkowe popołudnie 13 października było czasem spotkania dyrekcji, przedstawicieli Rady Rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów. A okazją – Święto Edukacji Narodowej.

XI Gminny Konkurs Czytelniczy - eliminacje szkolne

12 grudnia 2017

W poniedziałek 16 października odbył się etap szkolny XI Gminnego Konkursu Czytelniczego „Moja przygoda z Astrid Lindgren”. Do etapu gminnego zakwalifikowali się Marcelina Cichocka, Julia Słowik i Wiktor Pawliński z klasy IVa. Gratulujemy!

Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

12 grudnia 2017

16 października obchodzony był Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji z inicjatywy WOŚP podjęto próbę bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. To już kolejna taka akcja, tym razem zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 5.