Na Wyspach Koralowych

12 grudnia 2017

Dnia 12 października 2017 r. w Bibliotece odbyło się spotkanie z cyklu Klub Łowców Przygód, którego gościem był poznański obieżyświat Krzysztof Kryza. Uczniowie klas 2a i 3b obejrzeli prezentację i wysłuchali relacji z siedmiomiesięcznej podróży po archipelagach Fidżi, Vanuatu i Wyspach Salomona na Oceanie Spokojnym.

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

12 grudnia 2017

Siódmoklasiści oraz gimnazjaliści 9.10 w KCE wzięli udział w bardzo ciekawym i pouczającym spotkaniu z sędzią Anną Marią Wesołowską, która mówiła o zagrożeniach i niebezpieczeństwach, jakie mogą dotknąć młodych ludzi.

Dzień Patrona

12 grudnia 2017

Podczas apelu w Dniu Patrona odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy czwartej i siódmej, a po południu- pierwszoklasistów, a także prezentacja nowo wybranych członków SU. Na ten dzień przygotowano wiele atrakcji.

Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego

12 grudnia 2017

W piątek 29 września w SP5 świętowano Dzień Patrona. Uroczystość uświetnił swoją obecnością burmistrz Śremu, który dokonał uroczystego otwarcia nowego boiska sportowego. Po tej ceremonii rozegrany został mecz inauguracyjny z udziałem radnych miejskich oraz nauczycieli, którym gorąco kibicowali uczniowie wszystkich klas.

Sukces dziewczyn z III c

12 grudnia 2017

27 września dziewczęta z klasy IIIc zajęły II miejsce w Powiatowych Mistrzostwach w Biegach Sztafetowych. BRAWO!

"Bezpieczna droga do szkoły"

12 grudnia 2017

26 września uczniowie klas pierwszych wzięli udział w akcji „Bezpieczna droga do szkoły” organizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Śremie i Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej. Uczniowie usłyszeli o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym oraz przechodzili przez jezdnię, gdy ruchem kierował policjant.

Europejski Dzień Języków Obcych

12 grudnia 2017

Europejski Dzień Języków Obcych Dnia 25.09.2017- czyli w poniedziałek obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.

Parada bajek

12 grudnia 2017

Członkowie Koła Teatralnego oraz uczniowie klas pierwszych w sobotę 24 września wzięli udział w "Promenadzie bajek", podczas której zaprezentowali postacie z siedmiu bajek: "Śpiąca królewna", "Czerwony kapturek", "Dziewczynka z zapałkami", " O rybaku i złotej rybce", "Kot w butach", Piękna i bestia" oraz "Jaś i Małgosia".

Pani Jesień zawitała do klas pierwszych

12 grudnia 2017

22 września do klas pierwszych zawitała Pani Jesień, która przyniosła dla dzieci swoje dary, zagadki i niespodziankę. Dzieci dowiedziały się dlaczego jesienią liście zmieniają swoją barwę i opadają z drzew, co rośnie w lasach i jakie plony zbieramy z pól jesienią.

Przygoda z archeologią

25 września 2017

W Bibliotece Publicznej 21 września odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Łowców Przygód. Tym razem poświęcone zostało archeologii. Uczniowie klas 2a, 2e, 3c i 7a wzięli udział w spotkaniu z Anną Haberland.