Andrea Fischer Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego!

8 lutego 2018

W sobotę 3 lutego w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Z dumą informujemy, że Andrea Fischer, uczennica klasy 2a uzyskała tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Jagoda Stępa oraz Aleksandra Giełda wyróżnione w VIII Powiatowym Przeglądzie Piosenki Romantycznej

8 lutego 2018

W sobotę 3 lutego w naszej szkole odbył się VIII Powiatowy Przegląd Piosenki Romantycznej pod patronatem Burmistrza Śremu. Miło nam poinformować, że wyróżniono dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 5- Aleksandrę Giełdę z klasy 2d za „Say something” z repertuaru A Great Big World i Christny Aquilera oraz Jagodę Stępa z klasy 7a za piosenkę „Ta sama chwila”. Gratulujemy!

VIII Powiatowy Przegląd Piosenki Romantycznej

8 lutego 2018

Alicja Drzewiecka Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego!

8 lutego 2018

W piątek 2 lutego w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Z ogromną radością i dumą informujemy, że Alicja Drzewiecka z klasy 2a uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

Uczniowie 1D na spotkaniu z książką

8 lutego 2018

31 stycznia uczniowie klasy ID uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z książką w Bibliotece Publicznej.

Na wycieczce w Warszawie

8 lutego 2018

27 stycznia uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce do Warszawy. Celem było zwiedzanie PGE Narodowego oraz skorzystanie z lodowiska powstałego na głównej płycie stadionu.

„Emocje- znam, nazywam, rozpoznaję”

8 lutego 2018

26 stycznia uczniowie klasy I D uczestniczyli w zajęciach pt. „Emocje- znam, nazywam, rozpoznaję” , przeprowadzonych przez panią psycholog.

Zbiórka pieniędzy na rehabilitację Stasia

30 stycznia 2018

Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził 24 stycznia 2018 r. w szkole akcję zbiórki pieniędzy na rehabilitację dla cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe ośmioletniego Stasia.

Spotkanie z autorką „Klasy pani Czajki”

29 stycznia 2018

We wtorek 23 stycznia uczniowie klas 2a, 2b i 3b spotkali się w Bibliotece Publicznej z panią Małgorzatą Karoliną Piekarską- pisarką, dziennikarką prasową i telewizyjną.

Drużyna Fogo UNII LESZNO w Szkole Podstawowej nr 5 w Śremie

24 stycznia 2018

22 stycznia naszą szkołę odwiedziła drużyna Fogo UNII LESZNO w składzie: Piotr Baron- trener, Piotr Pawlicki- kapitan, Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej, Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Wiktor Trofimov oraz Szymon Szlauderbach.