Filip Temporale laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z Języka Polskiego

9 stycznia 2018

8 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w się Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpus z Języka Polskiego. Miło nam poinformować, że uczeń klasy 4a Filip Temporale zajął szóste miejsce w Polsce i tym samym uzyskał tytuł laureata Olimpiady Olimpus z Języka Polskiego. Gratulujemy!

Spotkanie z autorką książek

31 grudnia 2017

W piątek 15 grudnia w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Zofią Stanecką, na które wybrała się klasa 1 c.

Czwartoklasiści na warsztatach plastycznych w Bibliotece Publicznej

31 grudnia 2017

Klimat Świąt Bożego Narodzenia można było poczuć 14 grudnia podczas warsztatów plastycznych w Bibliotece Publicznej. Zajęcia zostały przygotowane specjalnie dla uczniów klasy IV a.

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim

31 grudnia 2017

11 grudnia 2017r. odbył się konkurs na kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim.

„Kopciuszek” w Internetowym Teatrze TV dla Szkół

19 grudnia 2017

Kolejną propozycją Internetowego Teatru dla Szkół był transmitowany 13 grudnia z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach spektakl pod tytułem „Kopciuszek”.

Awans Andrei do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

19 grudnia 2017

9 grudnia odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Z dumą informujemy, iż uczennica klasy IIA Andrea Fischer zakwalifikowała się do finału. Andrei serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces w konkursie "Bądźmy zdrowi"

19 grudnia 2017

Jakub Snuszka z klasy 2b zajął I miejsce w powiatowym etapie Wojewódzkiego Konkursu plastycznego "Bądźmy Zdrowi" organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu.

Paulina i Alicja - laureatkami XII Powiatowego Konkursu Jednego Wiersza

19 grudnia 2017

11 grudnia odbyły się Mikołajki Poetyckie i podsumowanie XII Powiatowego Konkursu Jednego Wiersza.

O Runmageddonie w Klubie Łowców Przygód

18 grudnia 2017

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie 6 grudnia skorzystali z zaproszenia Biblioteki Publicznej i wzięli udział w spotkaniu w Klubie Łowców Przygód.

Tropem Mikołaja w Bibliotece Publicznej

18 grudnia 2017

Klasa Ib Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie tropiła ślady Mikołaja w Bibliotece Publicznej. Zanim jednak dzieci odnalazły worek z prezentami, musiały działać według instrukcji od samego Mikołaja.