14 grudnia 2017

Dnia 24 i 27 listopada obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie klas pierwszych oraz dzieci z przedszkoli „Pod Wierzbami” i „Janka Wędrowniczka”.

Kolejne sukcesy siatkarek

14 grudnia 2017

25 listopada odbył się turniej piłki siatkowej. I i II miejsce zajęły dziewczyny z naszej szkoły. Miejsce III należało do Zespołu Szkół Politechnicznych. Brawo!!! Gratulujemy!!!

Gimnazjaliści z 2a i 2b na „Wyzwoleniu” Wyspiańskiego z teatru krakowskiego

14 grudnia 2017

W czwartek 23 listopada gimnazjaliści z klasy 2a i 2b obejrzeli transmitowane na żywo z Teatru im. J Słowackiego w Krakowie „Wyzwolenie” Wyspiańskiego.

Angielski w praktyce

14 grudnia 2017

We wtorek 21 listopada, klasa IIIA z innowacją angielską postanowiła przetestować nowo poznane słownictwo dotyczące żywienia w praktyce. Kroili, mieszali, smażyli kiełbaski!!! Było smacznie, zdrowo, wesoło i tylko in English!

Udział w wykładzie

14 grudnia 2017

20 listopada uczniowie klas 2a i 3a z innowacją językową wzięli udział w wykładzie w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza "Marcin Luter - ojciec reformacji".

Gimnazjaliści na czterodniowych warsztatach językowych EuroWeek

14 grudnia 2017

W dniach od 14 do 18 listopada uczniowie klasy III b o profilu europejskim oraz z II e gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 uczestniczyli w warsztatach językowych EuroWeek w Kudowie Zdroju.

Spotkanie pierwszoklasistów z policjantem

12 grudnia 2017

14 listopada gościliśmy w klasach pierwszych przedstawiciela Policji, st. asp. Krzysztofa Tomaszewskiego, który opowiadał o właściwym zachowaniu, bezpiecznym korzystaniu z mediów oraz poruszaniu się po drodze.

Udział w lekcji "Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych”

12 grudnia 2017

W poniedziałkowy poranek 13 listopada uczniowie klasy VII A oraz II A, II B, II D, II E i II F gimnazjum wyjechali do Multikina w Poznaniu, by wziąć udział w lekcji języka polskiego: „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych”.

Klasa 1d na zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej

12 grudnia 2017

Klasa I D 10 listopada wzięła udział w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej. Uczniowie wysłuchali pięknej legendy o rogalach marcińskich oraz stworzyli obraz konia, na którym jeździł św. Marcin.

Bieg "SOKOŁA"

12 grudnia 2017

10 listopada odbył się XXVIII Wieczorny Sztafetowy Bieg "SOKOŁA" o Puchar Burmistrza Śremu z okazji Święta Niepodległości. Gratulujemy naszym gimnazjalistom zajęcia II miejsca!!!