XIII Charytatywna Gala Młodych Talentów

18 grudnia 2017

6 grudnia odbyła się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów XIII Charytatywna Gala Młodych Talentów. To impreza mająca na celu wsparcie uczniów, będących w potrzebie.

Gminny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim

18 grudnia 2017

5 grudnia troje uczniów klasy IIIA gimnazjum brało udział w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania w Języku Niemieckim pod patronatem Burmistrza Śremu, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowie.

Awans Alicji do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

18 grudnia 2017

W piątek 1 grudnia odbył się we Wrześni etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Miło nam poinformować, że Alicja Drzewiecka z klasy 2a zakwalifikowała się do etapu finałowego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS/HIV

18 grudnia 2017

27 listopada w klubie RELAX odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS/HIV. Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Śremie. Do rywalizacji stanęło 12 uczniów z 11 szkół powiatu śremskiego.

Turniej Piłki Siatkowej chłopców

14 grudnia 2017

2 grudnia odbył się w Dolsku I Turniej Piłki Siatkowej chłopców w ramach śremskiej ligi piłki siatkowej na szczeblu powiatowym. Wywalczyliśmy IV miejsce!!! Gratulacje!!!

Andrzejki dla pierwszoklasistów

14 grudnia 2017

Dbając o miłą atmosferę i uśmiech dzieci 30 listopada zorganizowano w naszej szkole zabawę andrzejkową dla uczniów klas pierwszych. Pojawiły się najcudowniejsze na świecie czarownice, które wróżyły dzieciom z wody, kolorów i zaklętych losów przepowiadając przyszłość.

Spotkanie integracyjne dzieci w Przedszkolu „Pod Wierzbami”

14 grudnia 2017

29 listopada 2017 roku w ramach współpracy placówek oświatowych odbyło się w Przedszkolu „Pod Wierzbami” w Śremie spotkanie integracyjne dzieci.

Warsztaty plastyczne dla nauczycieli powiatu śremskiego

14 grudnia 2017

27 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Śremie odbyły się warsztaty plastyczne dla nauczycieli powiatu śremskiego. Niekonwencjonalne techniki plastyczne przedstawione przez Animi Artes podsunęły wiele pomysłów i rozwiązań metodycznych dla edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej oraz miłośników plastyki. Dziękujemy za liczne przybycie i twórczą atmosferę.

„Akademia Bezpiecznego Puchatka”

14 grudnia 2017

Klasy pierwsze z naszej szkoły wzięły udział w IX edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem programu jest edukowanie najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa, zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu oraz udzielania pierwszej pomocy.

14 grudnia 2017

Dnia 24 i 27 listopada obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie klas pierwszych oraz dzieci z przedszkoli „Pod Wierzbami” i „Janka Wędrowniczka”.