Razem chrońmy środowisko!

25 września 2017

Sprzątanie Świata to społeczna kampania ekologiczna, która inspiruje i stymuluje społeczności ze wszystkich zakątków naszego globu do działań mających na celu zachowanie czystości oraz utrzymanie dobrego stanu środowiska naturalnego lub jego poprawę.

Rajd rowerowy do Zawór

12 września 2017

Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej uczciło 117 rocznicę urodzin M. Cygalskiego- syna ziemi śremskiej, powstańca wielkopolskiego i śląskiego oraz bohaterskiego obrońcy Poczty Polskiej w Wolnym Mieści Gdańsk.

Czwartoklasiści w Bibliotece Publicznej

12 września 2017

7 września uczniowie klasy IVA podczas lekcji języka polskiego udali się do sąsiadującej z naszą szkołą Biblioteki Publicznej. Najważniejszym celem tej wizyty było kształtowanie zainteresowań czytelniczych oraz wyrabianie u dzieci nawyków korzystania ze zbiorów biblioteki.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

12 września 2017

W poniedziałkowe przedpołudnie 4 września 2017 roku uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów oficjalnie rozpoczęli nowy 2017/2018 rok szkolny. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego: Zofia Gozdowiak i Wiktoria Walkowiak powitały wszystkich przybyłych na tę uroczystość.