Janek Abram - talent, pracowitość i skromność

26 lutego 2019

Janek Abram jest uczniem klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie. Ten niesamowicie zdolny, bardzo pracowity i skromny nastolatek każdego dnia pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, zadziwia swoją wiedzą i inteligencją.

IX Powiatowy Przegląd Piosenki Romantycznej

18 lutego 2019

W sobotę 16 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów odbył się  IX Powiatowy Przegląd Piosenki Romantycznej .

Sukces w II Gminnym Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Noworocznej

9 lutego 2019

8 lutego w Klubie Relax odbył się II Gminny Festiwal Anglojęzycznej Piosenki Noworocznej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Jagoda Stępa pod opieką p. Leszka Wawrzynowicza zajęła III miejsce.

I Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „W gabinecie u logopedy”

22 grudnia 2018

W listopadzie uczniowie klas I i II wzięli udział w I Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym „W gabinecie u logopedy”. Dzieci wykonywały prace plastyczne ilustrujące gabinet logopedyczny oraz czynności, które się w nim wykonuje.

Awans Andrei do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

7 grudnia 2018

30 listopada Andrea Fischer z klasy 3A reprezentowała naszą szkołę podczas etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego i awansowała do etapu finałowego.

Awans Jana Abrama do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

7 grudnia 2018

29 listopada odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla szkół Podstawowych. Jan Abram, uczeń klasy 8A zdobył wymaganą ilość punktów i awansował do finału.

You Can Sing

7 grudnia 2018

4 grudnia odbył się Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej You Can Sing. Naszą szkołę reprezentowała Oliwa Skrzypczak i Jagoda Stępa pod opieką p. Leszka Wawrzynowicza.

Stypendia Burmistrza Śremu

4 grudnia 2018

W piątek 30 listopada w sali Bazar odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Burmistrza Śremu najbardziej zdolnym uczniom z gminy. Wyróżnienia, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, przyznawane są w czterech kategoriach.

Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Multitest 2018

2 grudnia 2018

Uczennica klasy 3a gimnazjum Andrea Fischer została podwójną laureatką konkursu- z języka niemieckiego oraz z matematyki.

Laureaci Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego

29 listopada 2018

Miło nam poinformować, że Jan Abram z klasy 8a oraz Alicja Drzewiecka z klasy 3a gimnazjum zostali laureatami Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego. Gratulujemy!