Sukces Andrei w Gminnym Konkursie Języka Niemieckiego

9 kwietnia 2018

19 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Zbrudzewie odbył się Gminny Konkurs Języka Niemieckiego.

Aliaksandr Anisavets Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego!

9 kwietnia 2018

W  sobotę 10 marca w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego.

Etap Powiatowy XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

28 marca 2018

5 marca 2018 r. w murach naszej szkoły odbył się XXII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce organizowany przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Sukces w II Powiatowym Konkursie Rotmistrz Witold Pilecki Bohater Niezwyciężony

28 marca 2018

By zachować prawdziwy obraz Rotmistrza Witolda Pileckiego - żołnierza i prawdziwego patrioty, a także uczcić jego pamięć, organizowane są konkursy poświęcone temu wielkiemu Polakowi.

Zwycięstwo Jana Abrama w Gminnym Konkursie Ortograficznym

8 lutego 2018

W poniedziałek 5 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym Jan Abram z klasy VIIA zajął pierwsze miejsce!

Andrea Fischer Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego!

8 lutego 2018

W sobotę 3 lutego w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Z dumą informujemy, że Andrea Fischer, uczennica klasy 2a uzyskała tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Jagoda Stępa oraz Aleksandra Giełda wyróżnione w VIII Powiatowym Przeglądzie Piosenki Romantycznej

8 lutego 2018

W sobotę 3 lutego w naszej szkole odbył się VIII Powiatowy Przegląd Piosenki Romantycznej pod patronatem Burmistrza Śremu. Miło nam poinformować, że wyróżniono dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 5- Aleksandrę Giełdę z klasy 2d za „Say something” z repertuaru A Great Big World i Christny Aquilera oraz Jagodę Stępa z klasy 7a za piosenkę „Ta sama chwila”. Gratulujemy!

Alicja Drzewiecka Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego!

8 lutego 2018

W piątek 2 lutego w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Z ogromną radością i dumą informujemy, że Alicja Drzewiecka z klasy 2a uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

Zwycięstwo Jagody Stępy w Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Noworocznej

16 stycznia 2018

W dniu 16 stycznia 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 I Festiwal Anglojęzycznej Piosenki Noworocznej. Jagoda Stępa z klasy 7a zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas IV – VII. Gratulujemy!

Andrea Fischer laureatką Olimpiady Olimpus z języka niemieckiego

12 stycznia 2018

Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z Języka Niemieckiego odbyła się 10 stycznia. Andrea Fischer- uczennica klasy 2a- zajęła piąte miejsce w kraju i została laureatką tej olimpiady przedmiotowej. Gratulujemy!