Osiągnięcia

Kolejne zwycięstwo w konkursie „Mistrz Frazeologii Polskiej” -„Czy to możliwe, aby biały kruk wyświadczył czarnej owcy niedźwiedzią przysługę?”

17 maja 2018

Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie 11 maja już po raz siódmy zorganizował konkurs „Mistrz Frazeologii Polskiej” -„Czy to możliwe, aby biały kruk wyświadczył czarnej owcy niedźwiedzią przysługę?” dla uczniów kl. 2 i 3 gimnazjów szkół powiatu śremskiego. Celem tego przedsięwzięcia jest pielęgnowanie kultury słowa i kształtowanie umiejętności pięknego mówienia. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością frazeologizmów różnego pochodzenia, a także umiejętnością praktycznego ich wykorzystania w różnych sytuacjach komunikacyjnych.

Naszą szkołę po raz drugi reprezentowały: Andrea Fischer i Alicja Drzewiecka z klasy 2a oraz Joanna Kołutkiewicz z klasy 2b- uczennice p. Katarzyny Sarnowskiej. Dziewczyny zajęły pierwsze miejsce i tym samym udało się im obronić tytuł sprzed roku. Gratulujemy!