„Usiądź! Przeczytaj! Zainspiruj!”- czyli strefa relaksu w SP5

8 lutego 2018

W naszej szkole dzieci kreatywnie spędzają przerwy. Na szkolnym korytarzu specjalnie dla najmłodszych dzieci powstała strefa relaksu: USIĄDŹ- PRZECZYTAJ- ZAINSPIRUJ SIĘ!

Zwycięstwo Jana Abrama w Gminnym Konkursie Ortograficznym

8 lutego 2018

W poniedziałek 5 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym Jan Abram z klasy VIIA zajął pierwsze miejsce!

Andrea Fischer Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego!

8 lutego 2018

W sobotę 3 lutego w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Z dumą informujemy, że Andrea Fischer, uczennica klasy 2a uzyskała tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

VIII Powiatowy Przegląd Piosenki Romantycznej

8 lutego 2018

W sobotę 3 lutego w naszej szkole odbył się VIII Powiatowy Przegląd Piosenki Romantycznej pod patronatem Burmistrza Śremu.

Alicja Drzewiecka Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego!

8 lutego 2018

W piątek 2 lutego w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Z ogromną radością i dumą informujemy, że Alicja Drzewiecka z klasy 2a uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

Uczniowie 1D na spotkaniu z książką

8 lutego 2018

31 stycznia uczniowie klasy ID uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z książką w Bibliotece Publicznej.

Na wycieczce w Warszawie

8 lutego 2018

27 stycznia uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce do Warszawy. Celem było zwiedzanie PGE Narodowego oraz skorzystanie z lodowiska powstałego na głównej płycie stadionu.

„Emocje- znam, nazywam, rozpoznaję”

8 lutego 2018

26 stycznia uczniowie klasy I D uczestniczyli w zajęciach pt. „Emocje- znam, nazywam, rozpoznaję” , przeprowadzonych przez panią psycholog.

Zbiórka pieniędzy na rehabilitację Stasia

30 stycznia 2018

Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził 24 stycznia 2018 r. w szkole akcję zbiórki pieniędzy na rehabilitację dla cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe ośmioletniego Stasia.

Spotkanie z autorką „Klasy pani Czajki”

29 stycznia 2018

We wtorek 23 stycznia uczniowie klas 2a, 2b i 3b spotkali się w Bibliotece Publicznej z panią Małgorzatą Karoliną Piekarską- pisarką, dziennikarką prasową i telewizyjną.