Aktualności

Spotkania czytelnicze w Bibliotece Publicznej

21 października 2018

W dniach 17-18 października uczniowie klas pierwszych odwiedzili Bibliotekę Publiczną. To pierwsze ze spotkań czytelniczych, które będą kontynuowane przez cały rok szkolny.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

BohaterOn w naszej szkole

21 października 2018

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE” www.bohateronwtwojejszkole.pl . W ten sposób pragniemy wspierać wychowanie patriotyczne naszych uczniów w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Dzień Edukacji Narodowej

16 października 2018

15 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski przygotował dla nauczycieli niesamowity pokaz mody przedstawiający modowe „must have” tego sezonu, czyli niezbędnik nauczycieli uczących poszczególnych przedmiotów.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Pokaz baniek mydlanych

12 października 2018

W czwartek 11 października w naszej szkole odbył się Bubble Show, czyli niesamowity pokaz baniek mydlanych. Główną rolę grają w nim bańki mydlane, które unoszą się w powietrzu tworząc figury geometryczne, czynne wulkany lub zjawiska pozornie niemożliwe i niewyjaśnione.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Gra miejska „Śladami Powstania Wielkopolskiego - tajne akta Henryka Swinarskiego”

11 października 2018

Uczniowie naszej szkoły (gimnazjaliści) dnia 6 X 2018 r. wzięli udział w organizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Śremie grze terenowej pt. „Śladami Powstania Wielkopolskiego - Tajne akta Henryka Swinarskiego”.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Spotkanie z Krzysztofem Petkiem

6 października 2018

W piątek 5 października uczniowie klasy 5a i 7a oraz 3c gimnazjum w Bibliotece Publicznej spotkali się z Krzysztofem Petkiem- autorem powieści sensacyjno-przygodowych, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Pasowanie w pirackim stylu

6 października 2018

Czy pasowanie pierwszaków musi być poważne? Niekoniecznie! Uczniowie klas pierwszych złożyli w czwartek 4 października ślubowanie w prawdziwie pirackim stylu. Uroczystość poprowadzili piraci-wychowawczynie klas i kapitan pirackiego statku – dyrektor szkoły pani Karolina Worobiew.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Uczymy dzieci programować

6 października 2018

W czwartek 5 października rozpoczęliśmy zajęcia dodatkowe „Kodowanie na dywanie”, przeznaczone dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Na zajęciach realizujemy ogólnopolski program „Uczymy dzieci programować”.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Warsztaty plastyczne dla nauczycieli

6 października 2018

1 października w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne dla nauczycieli powiatu śremskiego pt. Niekonwencjonalne techniki plastyczne- JESIEŃ 2018. Pomysły wykorzystania w edukacji różnych technik plastycznych- CUDOWNE!

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

1 października 2018

Dnia 28 września z okazji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z klas pierwszych i drugich edukacji wczesnoszkolnej. Do biblioteki przybył lisek Lucek z GANGU SŁODZIAKÓW!

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Polub nas na Facebooku