Balik karnawałowy

12 stycznia 2019

W dniach 9 i 10 stycznia najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali karnawał podczas baliku w Klubie Relax.  Uczniowie zaprezentowali oryginalne, karnawałowe i barwne stroje.

Spotkanie z ThuatNguyen Chi- poetą i tłumaczem

11 stycznia 2019

W czwartek 10 stycznia uczniowie klas 7A i 3A (językowych) skorzystali z zaproszenia Poetyckiej Przystani przy Bibliotece Publicznej i wzięli udział w spotkaniu z ThuatNguyen Chi- poetą i tłumaczem literatury polskiej na język wietnamski.

I Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „W gabinecie u logopedy”

22 grudnia 2018

W listopadzie uczniowie klas I i II wzięli udział w I Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym „W gabinecie u logopedy”.

Świąteczny czas

21 grudnia 2018

„Grudniowa piękna noc z kolędą przyszła do nas, grudniowa, piękna noc przez ludzi wymarzona i wokół cały świat pierzynka otuliła, zmieniła w bajkę sad i gwiazdy zapaliła...”

Wycieczka do Teatru Animacji

20 grudnia 2018

Tuż przed świętami, 20 grudnia, klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Teatru Animacji w Poznaniu, aby obejrzeć świąteczny spektakl „Bombka z gwiazdką”.  Aktorzy zabrali dzieci w niezwykłą podróż pociągiem do Bożego Narodzenia.

Wizyta w przedszkolu

20 grudnia 2018

W dniach od 11 do 15 grudnia uczniowie z klasy Ia, Ib i Ic byli gośćmi Przedszkola ,,Janka Wędrowniczka”. Dzieci poszczególnych grup wiekowych zaprezentowały swoje jasełka i przedstawienia o tematyce świątecznej.

Konkurs "Śremska Kartka Świąteczna'2018"

20 grudnia 2018

Nasza szkoła zajęła III miejsce w powiatowym konkursie "Śremska Kartka Świąteczna'2018" organizowanym przez Śremski Ośrodek Kultury.

Projekt "Christmas Time"

20 grudnia 2018

Klasa IVa z wychowawcą, jednocześnie nauczycielem j.angielskiego, wzięła udział w projekcie eTwinning pt. "Christmas Time". Współpraca z rówieśnikami z Madrytu była ekscytujacym doświadczeniem językowym.

Spotkanie pod Gwiazdą

17 grudnia 2018

Dnia 12 grudnia odbyło się w naszej szkole SPOTKANIE POD GWIAZDĄ. Jasełka przygotowane przez uczniów klas pierwszych wprowadziły w nastrój zbliżających się świąt  Bożego Narodzenia rodziców, a także dzieci z Przedszkola im. Janka Wędrowniczka.

„Zorro” z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie w iTeatrze

17 grudnia 2018

Dzięki Internetowemu Teatrowi TV dla Szkół 14 grudnia uczniowie klasy 1A, 1B, 1C, 4A, 4B, 4C oraz 5A obejrzeli spektakl na żywo z będzińskiego Teatru im. J. Dormana.