Spotkania czytelnicze w Bibliotece Publicznej

21 października 2018

W dniach 17-18 października uczniowie klas pierwszych odwiedzili Bibliotekę Publiczną. To pierwsze ze spotkań czytelniczych, które będą kontynuowane przez cały rok szkolny.

BohaterOn w naszej szkole

21 października 2018

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE” www.bohateronwtwojejszkole.pl . W ten sposób pragniemy wspierać wychowanie patriotyczne naszych uczniów w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

16 października 2018

15 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski przygotował dla nauczycieli niesamowity pokaz mody przedstawiający modowe „must have” tego sezonu, czyli niezbędnik nauczycieli uczących poszczególnych przedmiotów.

Pokaz baniek mydlanych

12 października 2018

W czwartek 11 października w naszej szkole odbył się Bubble Show, czyli niesamowity pokaz baniek mydlanych. Główną rolę grają w nim bańki mydlane, które unoszą się w powietrzu tworząc figury geometryczne, czynne wulkany lub zjawiska pozornie niemożliwe i niewyjaśnione.

Gra miejska „Śladami Powstania Wielkopolskiego - tajne akta Henryka Swinarskiego”

11 października 2018

Uczniowie naszej szkoły (gimnazjaliści) dnia 6 X 2018 r. wzięli udział w organizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Śremie grze terenowej pt. „Śladami Powstania Wielkopolskiego - Tajne akta Henryka Swinarskiego”.

Spotkanie z Krzysztofem Petkiem

6 października 2018

W piątek 5 października uczniowie klasy 5a i 7a oraz 3c gimnazjum w Bibliotece Publicznej spotkali się z Krzysztofem Petkiem- autorem powieści sensacyjno-przygodowych, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania.

Pasowanie w pirackim stylu

6 października 2018

Czy pasowanie pierwszaków musi być poważne? Niekoniecznie! Uczniowie klas pierwszych złożyli w czwartek 4 października ślubowanie w prawdziwie pirackim stylu. Uroczystość poprowadzili piraci-wychowawczynie klas i kapitan pirackiego statku – dyrektor szkoły pani Karolina Worobiew.

Uczymy dzieci programować

6 października 2018

W czwartek 5 października rozpoczęliśmy zajęcia dodatkowe „Kodowanie na dywanie”, przeznaczone dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Na zajęciach realizujemy ogólnopolski program „Uczymy dzieci programować”.

Warsztaty plastyczne dla nauczycieli

6 października 2018

1 października w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne dla nauczycieli powiatu śremskiego pt. Niekonwencjonalne techniki plastyczne- JESIEŃ 2018. Pomysły wykorzystania w edukacji różnych technik plastycznych- CUDOWNE!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

1 października 2018

Dnia 28 września z okazji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z klas pierwszych i drugich edukacji wczesnoszkolnej. Do biblioteki przybył lisek Lucek z GANGU SŁODZIAKÓW!