Klub Łowców Przygód w Bibliotece Publicznej

Uczniowie siedzą w bibliotece i słuchają wykładu.

Uczniowie klas 4a, 5c, 6a i b oraz 8a w czwartek 4 stycznia wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem ze Środy Wielkopolskiej- panem Jędrzejem Józefowiczem. Tym razem tematem bardzo ciekawej prezentacji w Klubie Łowców Przygód była Grenlandia i piesza, zimowa wyprawa w dwie strony szlakiem Arctic Circle Trail. Jędrzej Józefowicz razem z Piotrem Kilianem, podróżnikiem z Istebnej- przez 23 dni wędrowali po zamarzniętych jeziorach, ośnieżonych wzgórzach i arktycznej tundrze, by dotrzeć do lądolodu grenlandzkiego. Pokonali pieszo około 440 kilometrów. Pan Jędrzej Józefowicz pokazywał zdjęcia oraz filmy z wszystkich etapów wyprawy i z humorem opowiadał o pokonywaniu różnych przeszkód. Młody podróżnik przekonywał naszych uczniów, że zawsze warto byś dobrze przygotowanym- tak samo do dalekiej podróży, jak i lekcji w szkole, a przy tym zachęcał do uczenia się języka angielskiego i podkreślał, że warto marzyć i dążyć do realizacji tych marzeń.