Lekcja multimedialna

Zdjęcie ekranu w kinie

We wtorek 9 kwietnia uczniowie klas 4a i 4b oraz 5b i 5c wzięli udział w lekcji multimedialnej, której celem była odpowiedź na pytanie: „Czy social media mogą być toksyczne?”

Podczas pokazu przeprowadzonego w poznańskim Multikinie uczniowie poznali znaczenie słowa „toksyczny” i dowiedzieli się również, czym są obecne w naszej przestrzeni zjawiska, takie jak: catfishing, cyberbullying oraz multitasking. Uczestnicząc w tej niekonwencjonalnej lekcji, dzieci zrozumiały, jak działa bańka informacyjna i dlaczego media społecznościowe mogą zamknąć w niej nieświadomych użytkowników. Uczniowie dowiedzieli się również, co zrobić i jak postępować, żeby social media nie wpływały negatywnie na ich życie. Podsumowaniem multimedialnych zajęć był film „Dancing queen”, w którym podjęto temat trudnej drogi, prowadzącej do samoakceptacji.

Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie mieli okazją zdobyć niezbędną wiedzę na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą nieumiejętne korzystanie z Internetu i uczyć się bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie.