Niecodzienna lekcja języka polskiego

Uczniowie przy kinie Multikino.

17 marca uczniowie klas czwartych i szóstych mieli przyjemność brać udział w niecodziennej lekcji języka polskiego, bo zorganizowanej w poznańskim Multikinie przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie. Tym razem aktorka prowadząca zajęcia starała się zwrócić uwagę młodych widzów na znaczenie reklamy w życiu społecznym. Uczniowie podczas lekcji poznali definicję reklamy i jej podstawowe elementy oraz przeanalizowali środki językowe wykorzystywane w reklamach. Dowiedzieli się, czym jest lokowanie produktu w programie telewizyjnym czy filmie. Zobaczyli kulisy powstawania reklam i dowiedzieli się, jak tworzy się chwytliwy slogan reklamowy. Uczniowie przekonali się też, jak ważna jest rola reklamy społecznej.

Zwieńczeniem zajęć była projekcja filmu pt. „Chłopiec z chmur” o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieniła życie pewnego chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół.

Film podejmuje temat ochrony środowiska, a także opowiada historię o spełnianiu pozornie nierealnych marzeń- w czym pomocne okazują się media i… wszechobecna reklama.

Mamy nadzieję, że dzięki tej interaktywnej lekcji, nasi uczniowie staną się bardziej świadomymi i krytycznymi odbiorcami komunikatów medialnych.