Stypendia Dyrektora Szkoły

Uczniowie stoją ze stypendiami

W czwartek, 18 kwietnia br., na boisku szkolnym odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Dyrektora Szkoły dla uczniów za wybitne wyniki w nauce i w sporcie w pierwszym półroczu nauki w roku szkolnym 2023/2024.

W sumie stypendia z rąk pani wicedyrektor szkoły, Barbary Ławro – Kubisiak, odebrało piętnastu stypendystów, którzy wyróżnili się swoją wiedzą i umiejętnościami sportowymi w szkole. Stypendia naukowe otrzymało ośmioro uczniów z klas IV-VIII, a sportowe siedmioro z nich. Uroczystość uświetnił występ chórku szkolnego. Wszystkim stypendystom gratulujemy sukcesów i życzymy motywacji do osiągania jeszcze lepszych wyników.

Podczas uroczystości wręczenia stypendiów odbyło się rozdanie nagród i dyplomów uczniom, którzy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym, zorganizowanym przez nauczycieli języka polskiego naszej szkoły.

W konkursie wzięło udział trzydzieścioro uczniów z klas IV – VIII, którzy wcześniej przeszli eliminacje klasowe. Zadaniem uczestników było napisanie niełatwego dyktanda. Komisja konkursowa, po sprawdzeniu prac uczniów, wyłoniła najlepiej napisane prace. Warto dodać, że uczniowie, którzy zdobyli szkolny tytuł Mistrza i Wicemistrza Ortografii wzięli udział w konkursie ortograficznym na szczeblu powiatowym, gdzie uczennica Maja Jankowska z klasy IV b zdobyła drugie miejsce.

Wszyscy uczestnicy Szkolnego Konkursu Ortograficznego otrzymali dyplomy, a zdobywcy I oraz II miejsca nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP 5. Gratulujemy.